Aktuality

news-img.png

Oblékejte své děti chytře

22.03.2018

.... v tento okamžik je načase se zeptat, jak to, že to tričko s Minnie stojí jenom 55,- Kč???
Vždyť někdo musel sklidit len, udělat z něj látku, obarvit, nastříhat, ušít triko, potisknout obrázkem, zabalit, dovézt do Evropy, naskladnit v centrálním skladu, expedovat na pobočku prodejny, vybalit, navěsit, inzerovat reklamou v televizi a následně prodat.....to jsou jenom pracovní úkony, kde není započítána cena přepravy, nájem v centrálním skladu a nájem prodejny, včetně paliv a energií, které musíme připočítat k této ceně za práci.....a k tomu ještě cena za autorská práva.

Celý tento proces lze částečně pochopit a vysvětlit následovně:

- oblečení šijou převážně děti, které pracují 10 - 12 hodin denně za pouhé 2 dolary v rozvojových zemích třetího světa a to vše pod rouškou rozvojové pomoci
- používají se nekvalitní materiály, aby vstupní náklady na výrobu byly co nejnižší
- využívá se námořní přepravy v kontejnerech dle vytížení, to znamená, že trička putují okolo světa, jak potřebuje kontejnerová loď a vyloží se při cestě. Tedy že trička plují v kontejnerech několik týdnů a aby ve vlhkém a agresivním prostředí moře nedošlo k poškození, jsou trička drsně chemicky ošetřena.

Díky této praxi se tričko dostane do celního skadu v ČR se vstupní cenou někde okolo 10 Kč bez daně....

Je jen na Vás, jestli budete tuto praxi podporovat a nakupovat sice pěkné, ale zároveň nekvalitní dětské oblečení, které je na úkor nízké ceny vyráběno dětmi.

My Vám nabízíme alternativu - oblékejte své děti chytře.

Nákupem second hand oblečení získáte originální kousek, v prémiové kvalitě, již vypraný a tudíž i s nízkou šancí, že se Vám po vyprání srazí a hlavně značkového výrobce, kde je garantováno, že nízká cena není vykoupena dětskou prací.

Děkujeme, že při nákupu přemýšlíte :-)Zpět do obchodu

Aktuality

Vánoční provoz a doručovací doby zásilek 2018/2019

03.12.2018

Vážené zákaznice, Vánoce se již kvapem blíží a některé z Vás s námi oslaví již sedmé Vánoce... :-) a tak jako každoročně si Vám dovolujeme připomenout, že v předvánočním čase se doručovací doba České pošty vzhledem k jejímu předvánočnímu vytížení protahuje až na dvojnásobek. Týden není v tuto dobu nic ojedinělého.....využívejte tedy raději dopravu balíčků kurýrní službou PPL, která je již téměř rok za stejnou cenu jako Pošta a zpravidla Vám balíček doručí do dvou až třech pracovních dnů.....

celý článek

Sklad od 1.1.2019 na nové adrese

30.11.2018

Během Vánočních svátků se stěhujeme se do nově zrekonstruovaných skladů. Tím dojde i k několika změnám ohledně osobních odběrů v Letňanech.

celý článek

Oblékejte své děti chytře

22.03.2018

Na českém trhu je v současné době velké množství firem, které nabízí levné oblečení pro děti a kojence. Několik řetězců je dokonce v každém větším městě. Nabízejí dětské oblečení za velmi nízké ceny, člověku se nechce ani věřit, že to za tuto cenu dokáže někdo vyrobit, protože dětské triko s obrázkem Star Wars nebo Minnie v ceně triička není jenom materiál na výrobu, cena práce, přeprava, ale i autorská práva Disney, která většinou tvoří až 20% ceny konečného produkt...

celý článek

Novinky na váš email