Aktuality

news-img.png

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Slow fashion

nebo-li pomalá móda, která šetří přírodu

Oděvní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví na světě. Dopad na životní prostředí začíná už v první fázi výroby, kterou je pěstování bavlny nebo výroba polyesteru z ropy a znečišťování pak pokračuje bělením a barvením materiálů, až po následné problémy kam s oblečením, když už dosloužilo...

 Marketingový tah prodejců je vyrobit co nejlevněji a prodat ho co nejvíce, oblečení už nemá za úkol sloužit několika generacím. Obchody proto téměř každý měsíc obměňují nabídku. To co bylo minulý měsíc módním hitem, mizí ze stojanů a je na věšáku se zbožím v akci.

.

.

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné"

Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu nebo jestli chcete česky v bazárku.

Nákup oblečení z druhé ruky není nic, za co by se měli lidé stydět. Nejen, že dáte věcem druhou šanci a pomůžete tím tak i přírodě, ale také ušetříte. Pokud se chcete vyhnout prohrabování košů a stojanů s nošeným oblečením, využijte možnosti nákupu oblečení z druhé ruky přes internet v internetovém bazárku.

Pomyslné zpomalení módního průmyslu je náročný a velmi zdlouhavý proces, ale každý z nás může být nápomocný....

Určitě už třídíte odpad, nakupujete regionální potraviny, pěstované v duchu bio.....udělejte další krůček a zapojte se do konceptu Slow fashion, pomalé módy.

Recyklací oblečení šetříte nejen svoji peněženku, ale také přírodu....


Zpět do obchodu
item item

Bílý slabší šátek nový

79 Kč

Velikost: 92

Detail
item item

Triko dl.rukáv pro kluky outlet

88 Kč

Velikost: 98

Detail

Aktuality

Expedice zásilek během Vánoc a svátků

03.12.2021

Vážené zákaznice, ve čtvrtek 22.12.2022 jsme zde letos naposledy a budeme až těsně před Silvestrem, ale pouze pracovníci na skladu a na dodání NOVINEK. Expedice a příprava zásilek, včetně pracovníků na telefonu a emailu proběhne až 02.01.2023

celý článek

Změny v osobním odběru HOLEŠOVICE

26.08.2019

Vážené zákaznice, osobní odběr v Holešovicích je stále ZDARMA. Od 1.9.2019 si ale nově objednávky budete moci vyzvednout již pouze jako celek a nevyhovující oblečky zaslat balíčkem přes pobočku jakékoliv Zásilkovny nebo donést opět zabalené jako balíček zpět na výdejní místo ( obchod Holešovice ) viz. Reklamace, vrácení zboží K zásilce vždy přiložíte vyplněný reklamační formulář který naleznete na naších stránkách, viz reklamace zboží. Zpětný svoz jak přes Zásilkovnu, tak i přes obchod je zpoplatněn 49,- které Vám budou odečteny z ceny zboží. Částku Vám poukážeme zpět na účet, který vyplníte do formuláře. K tomuto opatření musíme přistoupit jak z účetních tak logistických důvodů. Děkujeme za pochopení, kolektiv obchodu.

celý článek

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné" Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu

celý článek

Novinky na váš email